Domy z betonu z powrotem stały się modne. Dodać trzeba, że w tym wypadku dużą rolę odegrał czas, w którym powstają. Prefabrykowane ściany betonowe i całe konstrukcje produkuje się w fabrykach, na placu budowy tylko się je składa. Z tego względu generują się bardzo duże oszczędności jeśli chodzi o budowanie takich budowli. Oszczędności zauważalne są w czasie i pieniądzach.

Jakie są prefabrykowane ściany betonowe?

Ściany to podstawa każdego budynku. Dlatego też ich prefabrykowana forma w ogóle nie odbiega od ścian murowanych według standardowej metody. Tego typu ściany są równie trwałe jak te, które powstały z pustaków. Dzisiaj już nikogo nie dziwią prefabrykowane stropy, więźby dachowe czy też schody, balkony lub ściany oporowe. Toteż popularność ścian prefabrykowanych wciąż rośnie.

Prefabrykowane ściany betonowe powstają z różnych odmian betonu. Najczęściej są to ściany trójwarstwowe, odpowiednio zaizolowane. Niektórych z tych ścian nie trzeba dodatkowo tynkować. Po złożeniu domu wystarczy już tylko je malować lub dekorować w sobie wiadomy sposób.

Zalety ścian prefabrykowanych

Prefabrykacja niesie ze sobą wiele pozytywów. Jest tańsza, znacznie przyśpiesza budowę danego domu, niepotrzebne są tu żadne przestoje związane z nieodpowiednimi warunkami pogodowymi. Prefabrykowane ściany betonowe są cieńsze, a co za tym idzie można nieco zwiększyć powierzchnię wnętrza budynku.

Połacie tak wyprodukowanych ścian są gładkie, nie ma więc potrzeby ich dodatkowego tynkowania. Są odpowiednio zabezpieczone, zaizolowane, nie przepuszczają wilgoci, zimna i są akustyczne.

Z czego powstają ściany prefabrykowane?

Oczywiście do ich produkcji wykorzystuje się beton jak najlepszej jakości. Jest to najczęściej rodzaj betonu konstrukcyjnego, keramzytobeton, styrobeton lub beton z dodatkiem spienionego szkła. Powstałe ściany mają nie tylko lepszą izolacyjność termiczną i akustyczną, ale dodatkowo są odporne na ogień.

Takie ścienne prefabrykaty zastępują całe ściany domów. Dzięki temu duże fragmenty ścian powstają bardzo szybko, przez co budowle rosną w niespodziewanie szybkim czasie. Prefabrykowany dom z betonu można postawić i przygotować do zamieszkania już w dwa miesiące.

Wzmocnienia ścian

Ściany prefabrykowane, tak samo jak ściany murowane muszą przenosić obciążenia z dachu oraz ze stropów. Dlatego też prefabrykowane ściany wzmacnia się i zbroi dodatkowo metalowymi prętami lub specjalnymi siatkami o dużych oczkach.

Dzięki temu prefabrykowane ściany betonowe są mocne i bezpieczne w późniejszym użytkowaniu danego domu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.fabudwkb.com.pl/pl/oferta/budownictwo-przemyslowe/prefabrykowane-sciany-betonowe-i-podwaliny.

Comments are closed.

zobacz wiecej zobacz wiecej zobacz wiecej