Jakie pierścionki zaręczynowe cieszą się dzisiaj największym zainteresowaniem? Obecnie projektanci proponują nam zarówno klasyczne, jak i nowoczesne pierścionki, zdobione zarówno diamentami, jak i innymi szlachetnymi kamieniami. 

Pierścionki zaręczynowe w klasycznej odsłonie

Pierścionki zaręczynowe są obecnie jedynymi z najczęściej kupowanych – urzeka ich ponadczasowe piękno, jak również olbrzymie możliwości wyboru wielkości kamienia, stopu złota, zdobień. Pierścionki zaręczynowe o klasycznej formie to biżuteria z kamieniem osadzonym centralnie w wysokiej koronie. Pierścionki takie tworzone są najczęściej ze stopu złota 585 – jest to stop o doskonałych proporcjach jakości do ceny. Istotnym jest fakt, że w tego typu pierścionkach kupujący mają szeroki wybór jakości i wielkości kamienia – na konkretne zamówienie w wybranym modelu może być umieszczony znacznie większy lub mniejszy kamień. W klasycznych pierścionkach zdobienia polegają na interesującym wyróżnieniu korony i zakucia pierścionka – może ono przybierać różne formy. Pierścionki tego typu idealnie pasują do klasycznych obrączek

Nowoczesne pierścionki zaręczynowe – kolorowe złoto i kamienie szlachetne

Nie brak miłośników nowoczesnej biżuterii – nowoczesne pierścionki zaręczynowe tworzone są ze złota w kolorze białym, różowym, a nawet czarnym. Pierścionki takie zdobione są kamieniami szlachetnymi o nietuzinkowych barwach: obok klasycznych diamentów w pierścionkach takich znaleźć można zarówno szafiry, szmaragdy, jak i rubiny czy morganity. Wybierając pierścionek z kamieniami szlachetnymi, warto sprawdzić ich trwałość wyrażoną w skali Mohsa – skala ta określa odporność danych kamieni na odpryskiwanie, co jest niezwykle istotne podczas codziennego noszenia takiej biżuterii. 

Comments are closed.

Kvetináče z umelého ratanu Jak pozycjonować filmy na YouTube Poťahy STANDARD