W wielu domach znajdują się kuchnie w nietypowym kształcie. Ten fakt spędza sen z oczu właścicielom, którzy będą dążyć do tego, aby urządzić funkcjonalne i wygodne pomieszczenie. Ze spokojem, nawet pomieszczenia w nietypowym kształcie mogą stać się sercem całego domu.

Wada jest zaletą

Kuchnie o nietypowych kształtach, wymiarach mają swoje wady. Pamiętajmy o tym, że to co wydawać nam się może minusem, równie dobrze może stać się plusem. Podobnie jest w przypadku aranżacji pomieszczeń. Na ogół projektujemy wyposażenie, biorąc pod uwagę kąty proste z lekkimi zakrzywieniami. Kuchnia z kątami rozwartymi może stać się równie ciekawym i funkcjonalnym pomieszczeniem, jak ta, która ma wysokie sufity, gdzie np. na górze można urządzić dodatkową antresolę. Spiżarnia nad głową? Oryginalne wykończenie. Skosy są również przydatną rzeczą, którą można w sprytny sposób wykorzystać do powieszenia pojemnych szafek.

Kuchnie w dobrym stylu

Nie ma się więc czym przejmować. Wszystko można dokładnie zaprojektować, aby móc w przyszłości cieszyć się funkcjonalnością danego pomieszczenia. W pierwszej kolejności wybierzmy jednak styl, który będzie przewodniczył w całej kuchni. Ciekawą propozycją wydaje się pomieszczenie w stylu angielskim, z niezwykłą elegancją. Nie można jednak powiedzieć, że nowoczesny styl minimalistyczny jest gorszy. A co powiecie na kuchnię urządzoną w stylu folklorystycznym? Starsi domownicy na pewno docenią styl tradycyjny, który jest też doskonałym łącznikiem z nieco młodszym pokoleniem. 

Comments are closed.