Blizny w widocznych miejscach często są źródłem dyskomfortu. Niechciane „pamiątki” na zawsze wtłoczone w skórę nie tylko negatywnie wpływają na wygląd, ale również często przypominają o przykrych wydarzeniach. Blizny dzielą się na wiele rodzajów. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej bliznom przerostowym. Czym charakteryzują się tego typu zmiany dermatologiczne? Jak laser frakcyjny CO2 może na nie wpłynąć? Sprawdź!

Czym są blizny przerostowe?

Blizny przerostowe są bruzdami, które powstały na skutek nieprawidłowego, zbyt intensywnego procesu gojenia się ran różnego pochodzenia. Mogą być wynikiem powikłań podczas gojenia (na przykład krwawienia, ropienia) albo mieć swoje źródło w indywidualnych predyspozycjach organizmu. Ich cechą charakterystyczną jest wypukła, wyraźna forma. Rozprawić się z bliznami przerostowymi pomaga laser frakcyjny CO2.

Laser frakcyjny CO2 – przywróć skórze utracony blask

Laser frakcyjny CO2 jest skuteczną bronią w walce o idealnie gładką, napiętą skórę. Aparat emituje wiązkę laserową podgrzewającą wodę wokół niechcianej zmiany, tworząc mikrouszkodzenia widoczne w postaci małych dziurek. Kontrolowane przerwanie skóry i jej stymulacja aktywuje naturalne procesy naprawcze. Wraz z mikro-dziurkami goi się blizna. 

Przygotowanie do zabiegu

Każda osoba poddająca się zabiegowi z zakresu medycyny estetycznej powinna przejść rzetelną konsultację lekarską, podczas której lekarz wykluczy występowanie ewentualnych przeciwwskazań (zaliczamy do nich na przykład okres ciąży i karmienia piersią, bielactwo, nowotwory, padaczkę, łuszczycę, przyjmowanie niektórych leków). Ważne jest, aby w ciągu dwóch tygodni poprzedzających zabieg nie korzystać z solarium, nie suplementować witaminy A i  beta-karotenu oraz nie narażać skóry na intensywne działanie słońca. 

Comments are closed.

zadaszenie tarasu zobacz wiecej zobacz wiecje