Kapadocja to historyczna kraina znajdująca się w środkowej części Turcji. Wielu turystów słusznie uważa, że jest prawdziwą perłą tego regionu, którego nie można pominąć podczas zwiedzania kraju. Odznacza się przepiękną charakterystyczną rzeźbą terenu naszpikowaną licznymi wąwozami, wygasłymi wulkanami, dolinami czy robiącymi największe wrażenie domostwami stworzonymi w wulkanicznym tufie. Dzisiaj Kapadocja uchodzi za jeden z najważniejszych ośrodków chrześcijaństwa. Pozostałości misternej pracy mnichów, którzy wyspecjalizowali się w tworzeniu unikatowych fresków w podziemiach Kapadocji można podziwiać do dnia dzisiejszego. Jakie miejsca cieszą się największym uznaniem?

Uçhisar

Uchisar to miasto w Kapadocji, w którym będzie można bardzo dobrze wyobrazić sobie realia ludności niegdyś zamieszkującej te tereny. To skalne miasteczko robi ogromne wrażenie już na pierwszy rzut oka. Nie sposób w pierwszej chwili odnaleźć się w gąszczu skalnych domostw. Nad labiryntami unikatowych skalnych domów górują trzy skalne zamki, które stały się jedną z największych atrakcji tego regionu. Warto wybrać się na sam szczyt, zwłaszcza że z góry rozpościera się wspaniały widok na okolice. Można stąd również obserwować popularne w regionie loty balonami.

Dolina Miłości

Dolina Miłości to bez wątpienia miejsce, które w oczach wielu turystów uchodzi za obowiązkowy punkt zwiedzania. Znajduje się na północny zachód od miasta Goreme. To przepiękne miejsce pełne imponujących skalnych formacji słynie przede wszystkim z kilku skał o fallicznym kształcie, czemu zawdzięcza swoją nazwę. Trzeba jednak podkreślić, że nie tylko charakterystyczne skały sprawiają, że warto wybrać się w te rejony. Dolina prezentuje się imponująco o różnych porach dniach. Zdecydowanie warto wybrać się tutaj o wschodzie lub zachodzie słońca – wówczas można podziwiać skały mieniące się feerią barw.

Kaymakli

Kapadocja Turcja to przede wszystkim podziemne miasteczka, które niegdyś stanowiły schronienie dla chrześcijan przed najazdami Rzymian. Ludność Kapadocji wyspecjalizowała się w tworzeniu podziemnych i wielokondygnacyjnych podziemnych tuneli, które obecnie stanowią największą atrakcję regionu. Osoby zwiedzające Kaymakli mają do dyspozycji cztery piętra. Zwiedzanie tego unikatowego miasta jest niebywałym przeżyciem, ale też możliwością poznania realiów życia ówczesnych mieszkańców. Warto dodać, że Kaymakli nie jest jedynym podziemnym miasteczkiem. Na terenie Kapadocji powstało ich nieco więcej i każde z nich odznacza się nieco inną budową.

Comments are closed.

zobacz wiecej zobacz wiecej zobacz wiecje