Produkcja żywności wymaga zachowania odpowiednich norm bezpieczeństwa. Chociażby po to, aby móc klientom zapewnić minimum bezpieczeństwa. Temat o którym można mówić bez końca. Dowodem na zachowanie takich standardowych norm jest certyfikat BRC.

Międzynarodowy certyfikat bezpieczeństwa

Jeżeli ktoś chciałby omawiać BRC to musi spojrzeć na to w szerokiej, międzynarodowej perspektywie. System ten ma swój początek w roku 1998, kiedy został to opracowany przez Brytyjskie Konsorcjum Detalistów (British Retail Consortium). Jest to organizacja, której celem jest zrzeszenie małych i średnich detalistów z Wielkiej Brytanii, zajmująca się również reprezentowaniem ich interesów. To właśnie dzięki ich działaniu powstał dokument, który określa zalecenia i wytyczne dla wszystkich firm, jakie na co dzień działają w branży spożywczej. Jeżeli ktoś otrzyma certyfikat BRC to nie znaczy nic innego, jak spełnienie rygorystycznych norm i wymogów, jakie określone są w tym międzynarodowym dokumencie.

Wsparcie dla producentów

BRC Food Technical Standard postanowiło opracować BRC Global Standards. Dlaczego powstał taki dokument? Po to, aby producenci mogli czuć wsparcie z zewnątrz – w szczególności, jeżeli planowali stworzyć żywność pod własną marką. Teraz pozyskanie takiego dokumentu możliwe jest dla wszystkich przedsiębiorstw, jakie powiązane są z wytwarzaniem przetworzonych produktów spożywczych, czy też z produkcją podstawowych towarów. Audyt BRC, który można zamówić w firmie DJB doradztwo będzie tak naprawdę lepszym krokiem do przyszłości. Tym bardziej, że pozyskanie certyfikacji pozwala uzyskać lepszy wizerunek w oczach potencjalnych klientów – również, jeżeli chodzi o prowadzenie biznesu w skali międzynarodowej.

Nowe wymagania

To prawda, że z pozyskaniem takie certyfikacji jest “trochę zabawy”. Ale nie można na to patrzeć w tej kwestii. Lepiej spojrzeć na to jak na produkt, który pomoże w nawiązaniu zupełnie nowych znajomości na rynku. W szczególności, jeżeli mowa jest o polskich firmach, jakie mają zamiar nawiązać współpracę z firmami działającymi w sektorze spożywczym w Wielkiej Brytanii. BRC może w sposób pośredni wpłynąć na zwiększenie zysków. Trzeba będzie jednak spełnić szereg wymagań higienicznych, m.in. stosować w przedsiębiorstwie system HACCP. Osoby odpowiedzialne za tego rodzaju certyfikacje podchodzą do tego w sposób bardzo restrykcyjny, dlatego należy z uwagą przygotować się do tego procesu. 

 

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/eurotax-wycena-samochodu/ https://beesafe.pl/porady/czterokolowiec-lekki/ zadaszenie tarasu