Jak przygotowywać potrawy, aby zachowały one pełnię smaków i aromatów? Z pewnością należy korzystać ze świeżym warzyw i owoców. Wiele osób nie jest świadomych, że na jakość przygotowywanych posiłków wpływ ma również jakość wykorzystywanych garnków i patelni. Dzisiaj producenci oferują ich szeroki wybór – jakie produkty wybierać, aby gotowanie było przyjemnością?

Nowoczesne garnki i patelnie – o czym warto wiedzieć?

Szukając nowego kompletu garnków do kuchni warto zwrócić uwagę na nowości – producenci zaproponują nam dzisiaj komplety garnków wykonane ze stali nierdzewnej 18/10 – zestawy mogą składać się z kilku lub kilkunastu elementów. To dobre rozwiązanie, gdyż dzięki temu lepiej uda nam się dobrać zestaw dopasowany do naszych potrzeb. 

Garnki ze stali nierdzewnej 18/10 zabezpieczone są przed działaniem wilgoci, rdzą, odkształcaniem – takie garnki posłużą nam wiele lat. Dodatkowo producenci zadbali o ich design – w ofercie topowych dostawców znajdziemy garnki zdobione ciekawymi kolorami, ale również nawiązujące do najnowszych trendów. Ciekawą technologią jest zastosowanie dysków w dnach garnków – ich zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, przyspieszenie gotowania, zmniejszenie rachunków za energię. Garnki posiadają liczne dodatki – cedzaki, lejki, sitka – dzięki nim możliwe jest wygodniejsze gotowanie i codzienne przygotowywanie potraw. 

Smażenie pod kontrolą

Zestawy patelni również przydadzą się w naszych kuchniach – poza warzywami smażonymi patelnia pozwoli nam na przygotowanie ryb, ale również smażenie naleśników czy pysznych placuszków. Patelnie posiadają liczne powłoki – ich zadaniem jest umożliwienie smażenia na minimalnej ilości tłuszczu. Powłoki zapobiegają również przywieraniu pokarmów do dna patelni. 

Comments are closed.

zobacz wiecej zobacz wiecje zobacz wiecej