Szukając inspiracji na zaprojektowanie wygodnej przestrzeni wypoczynkowej blisko domu przede wszystkim zwracamy uwagę na meble ogrodowe. Aby jednak zapewnić sobie faktyczny komfort musimy pomyśleć też o tym, w jaki sposób ochronimy się przed działaniem promieniowania UV. Wśród rekomendowanych rozwiązań wymienia się parasol ogrodowy. Co warto o nim wiedzieć?

Parasol ogrodowy z trwałych materiałów

Głównym zadaniem parasola ogrodowego jest tworzenie w wybranym przez nas miejscu strefy cienia. Nowoczesny parasol ogrodowy nie tylko zapewni nam komfortowy chłód, ale też wpłynie na ogólny odbiór przestrzeni – zapewniają projektanci. Dbają oni o to, aby parasole zaprojektowane były zgodnie z najnowszymi trendami i oczekiwaniami klientów. Dodatkowo parasole posiadają liczne punkty regulacji, które pozwalają na precyzyjne określenie kąta padania cienia. 
Jak skonstruowany jest parasol ogrodowy?

Parasol ogrodowy – konstrukcja

Parasol ogrodowy skonstruowany jest z materiałów o wysokiej odporności na zmienne warunki atmosferyczne. Jego główna oś to stelaż wykonany z aluminium malowanego proszkowo, który zabezpieczony jest przed wilgocią i korozją. Niska waga aluminium wpływa na finalną wagę całego parasola. Czasza parasola tworzona jest z tkanin technicznych pokrytych warstwa poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że czasza zabezpieczona jest przed wilgocią oraz wnikaniem brudu czy płowieniem. Dodatkowo czasza może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach. Tkanina zabezpieczona jest również przed przesuwaniem się poprzez wykorzystanie sprężyn naciągowych. W okresie jesieni i zimy nasz parasol warto schować pod dedykowanym pokrowcem ogrodowym, który wykonany jest z tkaniny poliestrowej. Tkanina ta nie jest podatna na ścieranie, pozwala również na swobodną wymianę powietrza. 

Comments are closed.