Inwestycje budowlane będą wymagały od nas podjęcia wielu trudnych decyzji. Jedna z nich na pewno będzie odnosić się do stolarki okiennej. Okna drewniane czy plastikowe? A może należy wziąć pod uwagę modele aluminiowe? Decyzja na pewno nie będzie łatwa do podjęcia.

Okna drewniane czy plastikowe – duży dylemat

Okna drewniane to dla wielu osób synonim prestiżu. Przy czym okna plastikowe są zdecydowanie tańsze. Warto poznać zalety okien drewnianych, do których zalicza się chociażby dowolność kształtów. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że współczesne obrabiarki pozwalają na modelowanie kształtów okien, dzięki czemu można dopasować je nawet do dziur w nietypowych rozmiarach. Wysuszone i sezonowane drewno jest lepszym materiałem konstrukcyjnym, dzięki czemu jest ono w stanie poradzić sobie z różnicami temperatur, których w naszym kraju nie brakuje. Należy również wspomnieć o tym, że dzięki drewnianej stolarce okiennej można zdecydować się na większe przeszklenia.

Zalety okien PCV

Okna drewniane czy plastikowe? Należy być osobą uczciwą i przyznać, że okna PCV również mają garść przydatnych zalet. Wśród nich wyróżnia się chociażby niski koszt zakupu, dzięki czemu są to okna znajdujące się bardziej w zasięgu ręki. Do tego cechują się one wysoką izolacyjnością cieplną, która jest w stanie utrzymać się nawet na poziomie Uw=0,62 W/m2K. Warto również nadmienić, że są to okna trwałe, które w odpowiedni sposób zabezpieczone są w stanie zachować swoją funkcjonalność przez bardzo długi czas. 

Comments are closed.

zestaw mebli taras pergola na taras pergola metalowa