Decyzja o wyjeździe za granicę to często milowy krok w naszej karierze zawodowej – szczególnie, jeśli aplikujemy na stanowiska specjalistyczne, inżynierskie. Okazuje się, że tuż za naszą zachodnią granicą czekają na nas liczne oferty pracy, znacznie wyższe zarobki oraz ciekawe możliwości rozwoju. Jak przygotować się do emigracji zarobkowej? O czym koniecznie musimy pamiętać?

Praca za granicą

Aplikowanie do zagranicznych firm wcale nie musi oznaczać, że proces rekrutacyjny odbędziemy poza granicami kraju. Dzisiaj nowoczesne technologie pozwalają na przeprowadzanie rozmów rekrutacyjnych online. Pozytywny wynik takich rozmów to pierwszy krok do rozpoczęcia nowego życia. Wielu pracodawców pomaga pracownikom w pierwszych miesiącach życia na obczyźnie – najczęściej udostępniają oni mieszkania służbowe, w których pracownicy mogą zatrzymać się na kilka miesięcy, zanim samodzielnie nie znajdą swojego lokum. Pracodawca proponuje również kursy językowe, aby nowy pracownik mógł lepiej zaaklimatyzować się w nowym kraju. Zagraniczni pracodawcy chętnie proponują również nowym pracownikom liczne szkolenia i kursy, które pozwolą na poszerzanie wiedzy. Praca za granicą to nie tylko możliwość osiągnięcia wyższych zarobków – to również szansa na znaczne poszerzenie horyzontów, zapoznanie ludzi z całego świata, możliwość szlifowania języków obcych. 

Kwestie podatkowe w Niemczech

Pracując w Niemczech musimy pamiętać o tym, aby pod koniec roku podatkowego rozliczyć się z podatku. Rozliczenie podatku z Niemiec możemy zrobić poprzez Internet – to spore ułatwienie dla podatników. Rozliczając się możemy również liczyć na różnorodne ulgi. Jeśli potrzebujemy pomocy w rozliczeniu podatku warto zwrócić się do biura podatkowego, specjalizującego się w podatkach w krajach UE. 

Comments are closed.