Zaprojektowanie przytulnego, funkcjonalnego salonu jest dzisiaj niezwykle proste – przekonują architekci i dekoratorzy wnętrz. Inspiracją się propozycjami w sieci czy w katalogach branżowych, możliwe jest wykreowanie przestrzeni idealnej do odpoczynku i relaksu.

Salon – miejsce odpoczynku i relaksu

Salony i pokoje dzienne to miejsca, gdzie relaksujemy się po długim dniu w pracy czy w szkole, ale też spotykamy się w gronie bliskich czy zapraszamy znajomych do wspólnego spędzania czasu. Salon powinien być urządzony komfortowo, ale też funkcjonalnie – niejednokrotnie przestrzeń ta służy również do przechowywania ubrań czy książek, które powinny znaleźć swoje miejsce w szafach i na regałach. Na szczęście do wyboru mamy praktycznie nieograniczoną ilość kompletów meblowych, zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych i wpisujących się w konkretne trendy. Meble tworzone są z wysokiej jakości płyt meblowych laminowanych i lakierowanych, nie odkształcają się, dostępne są w szerokiej gamie kolorów i dekorów imitujących naturalne drewno.

Salon w stylu rustykalnym

Nie musimy przeprowadzać się za miasto, by odpoczywać w prawdziwie wiejskiej atmosferze. Mały salon w stylu rustykalnym zaprojektować można bez trudu, wykorzystując stylizowane meble i dodatki. Salon taki inspirowany jest modą na „slow life”, ale też na kontakt z naturą. Salony w stylu rustykalnym utrzymane są w jasnych kolorach z przewagą dekoru drewna. Drewniana podłoga powinna być ozdobiona puszystym dywanem, punkt centralny to komfortowa kanapa z poduszkami oraz fotelem. Jakie meble do salonu rustykalnego wybrać? Dobrym rozwiązaniem okażą się meble z litego drewna lub też z okleinami z forniru – to nada przestrzeni niebanalnej formy. Warto stawiać na meble z przeszkleniami – dzięki nim nawet drewniane komody czy szafy nabiorą optycznej lekkości. To ważne w mniejszych pomieszczeniach!

Comments are closed.