Współczesna medycyna i kosmetologia dają nam wiele możliwości dbania o własny wygląd i zdrowie – wśród rekomendowanych rozwiązań wymienia się często lasery kosmetyczne i medyczne. Okazuje się, że dzięki laserom możliwe jest znaczne odmłodzenie i odświeżenie skóry twarzy, szyi, dekoltu. Jak to możliwe? Czy zabiegi takie są bezpieczne i skuteczne?

Lasery kosmetyczne i medyczne jako metoda na walkę ze zmianami skórnymi

Zmarszczki, przebarwienia, blizny – zmiany te szpecą i sprawiają, że nasza samoocena spada. Jeszcze do niedawna nie było możliwości na skuteczną walkę z tymi problemami. Dzisiaj, wykorzystując lasery kosmetyczne i medyczne SHAR-POL możemy odmłodzić skórę i sprawić, że na powrót stanie się ona gładka. Jak to możliwe? Lasery kosmetyczne i medyczne emitują wiązkę światła, której strumień kierowany jest bardzo precyzyjnie w dane miejsce. Wiązka lasera podgrzewa wodę zamkniętą w komórkach i powoduje jej wyparowanie, co prowadzi do uszkodzenia komórki. Poprzez powodowanie kontrolowanych uszkodzeń organizm jest zmuszany do zainicjowania procesów naprawczych. Z czasem uszkodzone tkanki zostaną zastąpione przez nowe i zdrowe struktury. 

Czy każdy może poddać się zabiegom z użyciem laserów?

Jak wygląda kwalifikacja i przygotowanie do zabiegu z użyciem laserów? Podstawą jest zawsze wywiad medyczny, który pozwoli na wyeliminowanie przeciwwskazań – największymi są nowotwory, cukrzyca, niska krzepliwość krwi, padaczka oraz ciąża i okres karmienia. Przed zabiegiem skóra może być odpowiednio przygotowana i znieczulona miejscowo. Sam zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, po jego zakończeniu widoczna jest opuchlizna i zaczerwienienie. Proces gojenia trwa od kilku do kilkunastu tygodni – po tym czasie możliwe jest powtórzenie zabiegu. 

Comments are closed.

zobacz wiecej https://beesafe.pl/porady/wyciecie-filtra-dpf/ ubezpieczenie szkolne