Każdy cyklista powinien zadbać o staranne dopasowanie najlepszego sprzętu. Sprawny rower, wygodne siodełko czy dobrej jakości kask zwiększą bezpieczeństwo i przyczynią się do znacznej poprawy komfortu jazdy.

Wybór kasku rowerowego – o czym pamiętać?

Przy zakupie sprawdzonego kasku rowerowego trzeba mieć na uwadze kilka bardzo istotnych kwestii. Po pierwsze przy wyborze konkretnego modelu, warto pamiętać o tym, że sprawdzone kaski rowerowe powinny być idealnie dopasowane do rozmiaru oraz budowy anatomicznej głowy. Dobór rozmiaru kasku powinien rozpocząć się więc od dokładnego zmierzenia obwodu głowy. Dodatkowo kupując kask warto zdecydować się na model z możliwością regulacji, która pozwoli na wprowadzenie ewentualnych modyfikacji.

Przy wyborze kasku warto zwrócić uwagę również na jego wagę – sprawdzone kaski rowerowe będą cechować się niską wagą i dużą poręcznością, co okaże się niezwykle pomocne szczególnie podczas długich i wymagających tras. Najlepsze i najlżejsze kaski będą ważyć zaledwie około 200 gramów, z kolei waga modeli z nieco niższej półki powinna oscylować w okolicach mniej więcej 400 gramów.

Wentylacja kasku szosowego- na co zwrócić uwagę?

Liczba otworów wentylacyjnych w kasku to kolejna istotna kwestia, na którą powinno zwrócić się uwagę przy zakupie. Ilość oraz sposób rozmieszczenia otworów będzie mieć szczególnie duże znaczenie w przypadku kasków szosowych.

Zazwyczaj kaski rowerowe są wyposażone w około 20 otworów wentylacyjnych zabezpieczonych siateczką, która chroni głowę oraz wnętrze kasku przed ewentualnymi zanieczyszczeniami.

W przypadku kasków szosowych istotną kwestią okaże się także sam kształt, który powinien być jak najbardziej opływowy – odpowiedni kształt kasku zapewni lepszy przepływ powietrza, co pozwoli cykliście na rozwijanie zdecydowanie większych prędkości.

Kaski MTB – dla kogo?

Kaski rowerowe MTB to rozwiązanie, które sprawdzi się idealnie w przypadków rowerzystów poszukujących nieco mocniejszych wrażeń. Modele tego typu stanowią jedne z najlepszych kasków rowerowych na długie i wymagające górskie trasy.

Kask typu MTB doskonale chroni głowę rowerzysty, zabezpieczając ją nie tylko przed upadkami, ale także przed uderzaniami gałęzi czy kamieni mogących pojawić się na ścieżce. Co więcej kaski MTB mogą występować również w wersji ze specjalnie dopasowaną szczęką, która zapewni jeszcze lepszą ochronę i przyda się podczas uprawiania ekstremalnych odmian kolarstwa. W niektórych przypadkach budowa kasków MTB pozwala na używanie gogli, które dodatkowo ochronią oczy kolarza.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Sprawdzone kaski rowerowe.

Comments are closed.

Ochranné kryty na záhradné stoly Jak wypozycjonować kanał na YouTube Posledné kusy