Osoby, które pozwalają sobie na jazdę konną sporadycznie – raz na jakiś czas – nie muszą patrzeć na to, aby kupować drogi sprzęt jeździecki. Mogą one nawet korzystać z tego, który na ogół znajduje się na wypożyczeniu, w stajni. Inaczej ma się sprawa z osobami, które mają tą przyjemność ćwiczyć regularnie.

Drogi sprzęt jeździecki

Nie ma co ukrywać, że akcesoria do jazdy konnej są tanie. W szczególności, jeżeli część z nich wykonywana jest ręcznie lub też ze skóry naturalnej. Należy jednak mieć świadomość, że zaraz za ceną, idzie jakość. Dzięki temu można mieć pewność, że inwestuje się w akcesoria, które cechują się długą żywotnością. W szczególności, jeżeli ma się na myśli osoby dorosłe, które już tak mocno nie zmieniają swoich rozmiarów. Nieco inaczej sprawa ma się z dziećmi. Dla nich nie trzeba kupować tak drogich rzeczy. Ze spokojem wystarczą im akcesoria, jakie dostępne są w sklepach sportowych, które są nieco tańsze. Dopiero jak dzieci/dorośli przestaną rosnąć w tak szybkim tempie, można pomyśleć o zakupie nieco droższych i lepszych akcesoriów.

Jaki sprzęt dla człowieka?

Człowiek powinien wyposażyć się w taki sprzęt jeździecki, jak:

  • toczek/kask na głowę, który chroni przed upadkami z wysokości,
  • spodnie z lejem,
  • buty – na pierwsze jazdy polecane są sztyblety z czapsami, osoby zaawansowane z powodzeniem mogą kupić oficerki jeździeckie,
  • kurtkę do jazdy konnej – może być, ale nie musi. Osoby, które będą częściej jeździć, na pewno docenią obecność tego elementu, który został specjalnie skonstruowany dla jeźdźców. 

Comments are closed.

https://xann.pl/sitemap https://gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe Ochranné kryty na záhradné stoly