Planując zagraniczną podróż trzeba zawsze pamiętać, aby odpowiednio przygotować się do wyprawy. Dobrym pomysłem jest wizyta u lekarza medycyny podróży, który pod kątem medycznym pomoże dokonać odpowiedniego wyboru dotyczącego szczepień, przygotowania apteczki oraz udzieli praktycznych wskazówek. Czy wizyta u specjalisty wystarczy? O czym jeszcze należy pamiętać przed wyjazdem?

Sprawdź wytyczne

W dobie koronawirusa bardzo ważne jest aby dokładnie sprawdzić obecnie obowiązujące wytyczne. W związku z wzrastającą liczbą zakażeń niektóre podróże mogą być niemożliwe, a inne obwarowane są dodatkowymi wytycznymi. Niektóre kraje decydują się na wprowadzenie obowiązkowej kwarantanny dla osób przybywających z niektórych krajów, ale także kwarantannę po powrocie z wybranych obszarów.

Na lotniskach często wykonywane są szybkie, antygenowe testy na koronawirusa, a niektóre państwa żądają wręcz przedstawienia testu PCR-RT, jako jedynego wiarygodnego źródła potwierdzającego zakażenie lub zdrowie.

Ubezpiecz się!

Przed planowaną podróżą nie można zapomineć aby zadbać o ubezpieczenie turystyczne. Najlepiej, aby poza wersją podstawową, czyli refundacją kosztów leczenia obejmowało ono też zabezpieczenie na wypadek, gdyby okazało się, że będąc poza granicami będziemy musieli poddać się kwarantannie lub izolacji. Dobrze, gdyby polisa pokrywała koszty zakwaterowania oraz wyżywienie, jak też wydatek związany z wykonaniem testu.

Jadąc na urlop do Afryki warto zadbać też o ubezpieczenie NNW czy OC. Pamiętaj, że ryzyko i zagrożenia w tym pięknym rejonie są inne, zatem należy dokładnie analizować ofertę ubezpieczenia.

Comments are closed.