Dom i Wnętrze

Ciekawe pomysły, czyli jak urządzić mały salon?

Jak urządzić mały salon, aby można było w nim czuć się wyjątkowo, unikalnie? Nie będzie to łatwe zadanie, ale jeżeli skorzystamy z kilku porad, to na pewno sprawimy, że nawet malutkie salony będą miejscami zachęcającymi do przebywania w nich.

Jak urządzić mały salon z dużym lustrem?

Jak urządzić mały salon w którym znajduje się również nasza szafa z garderobą? Szafa niech stanie pod jedną ścianą, a pod drugą ścianą znajdźmy miejsce na kanapę, aby zapewnić sobie swobodny dostęp do szafy (w szczególności, jeżeli jest to szafa z drzwiami skrzydłowymi). Najważniejszym elementem niech będzie jednak lustro zawieszone nad kanapą oraz, jeżeli się uda, to zawieszone na drzwiach szafy. W lustrach będzie można swobodnie się przeglądać dosłownie z każdej strony. Dodatkowo cały pokój będzie wydawał się większy niż będzie to w rzeczywistości.

Pozytywne pomieszczenie

Jak urządzić mały salon, który ze względu na ograniczenia przestrzeni może wydawać się nieco przygnębiający? W szczególności, jeżeli dostęp światła dziennego jest minimalny? Wprowadźmy do niego naturalną zieleń pod postacią roślin doniczkowych. Może nie będziemy mogli postawić tutaj wielkiej palmy w doniczce przypominającej nam o rajskich wakacjach, ale zawsze kilka malutkich roślin z zielonymi listkami na pewno znajdzie swoje miejsce na parapecie lub na stoliku do kawy. Zieleń i obecność prawdziwej natury zawsze wpływa kojąco na zmysły człowieka i sprawia, że całe pomieszczenie wydaje się o wiele przyjaźniejsze i przytulniejsze.